آلبالو پلو

 مواد لازم: برنج طبیعت / 4پیمانه  / روغن سرخ کردنی زیروترانس طبیعت به مقدار لازم / گوشت چرخ کرده  250گرم / آلبالو نیم کیلو / پیاز ۱عدد متوسط / نمک به مقدار لازم / فلفل به مقدار لازم / دارچین به مقدار لازم / زردچوبه به مقدار لازم / شکر  250گرم

طرز تهیه:
ابتدا ساقه آلبالو را جدا کرده و هسته آنها را در می آوریم و لا به لای آنها شکر می ریزیم و می گذاریم روی حرارت ملایم تا آرام آرام بپزد.
مقدار شکر بستگی به ذائقه شما دارد اگر دوست دارید شیرین تر باشد شکر بیشتر و اگر ترش تر دوست دارید شکر کمتری بریزید. پیاز را در گوشت چرخ‌کرده رنده کرده و مقداری هم نمک و فلفل و زردچوبه به آن اضافه کرده و مخلوط می‌کنیم و سپس آن را به صورت کوفته قلقلی های ریز در می آوریم و با مقدار کمی روغن تفت می‌دهیم وقتی کمی سرخ شدند مقداری دارچین روی آن می‌پاشیم و بعد از یکی دو دقیقه کوفته ها را از روی حرارت برمی‌داریم.
برنج را هم آبکش می‌کنیم و سپس کف قابلمه مورد نظر را سیب زمینی یا نان گذاشته مقداری روغن مایع طبیعت و کمی هم از شربت آلبالویی که آماده کرده ایم می‌ریزیم. سپس یک لایه برنج یک مقدار از کوفته ها و یک مقدار از آلبالو (بدون آب) می‌ریزیم و همینطور ادامه می‌دهیم تا کل مواد تمام شود.
سپس دو سه قاشق از شربت را روی برنج ریخته و با حرارت متوسط روی اجاق گاز می‌گذاریم تا برنج بخار کند بعد از اینکه بخار کرد نصف استکان از شربت را روی برنج ریخته حرارت را کم کرده و می‌گذاریم تا دم بکشد. برای تزئین می‌توانید از خلال پسته و بادام استفاده کنید.

طبیعت سبز میهن

طبیعت سبز پارس کهن

طبیعت سبز پارس کهن، میزبان سلامتی شماست و همواره تلاش می‌کند بهترین‌هارا برای شما به ارمغان بیاورد، پس میهمان طبیعت باشید و درکنار ما زندگیتان را سبز بسازید.

47190000

آپارات طبیعت   تلگرام طبیعت   اینستاگرام طبیعت   لینکدین طبیعت