خورش قورمه سبزی

 مواد لازم برای پخت قورمه سبزی: برنج طبیعت 6 پیمانه / روغن سرخ کردنی زیرو ترانس طبیعت به ميزان لازم / رب گوجه فرنگي طبیعت  1 قاشق / گوشت مغز ران گوسفند با قلم  700  گرم
سبزی قورمه 1/5  کيلو
لوبيا قرمز دو سوم ليوان
نمک، فلفل و زرد چوبه به ميزان کافی
آبغوره درصورت تمايل
پياز 1 عدد بزرگ
ليمو عماني 7  عدد
برنج را به صورت آبکش و کته بسته به سلیقه خود طبق دستور آشپزی که در سایت موجود است دم نموده و همزمان مراحل طبخ خورش را در پایین ادامه دهید.
طرز تهيه خورش قورمه سبزی:
برای پخت قورمه سبزی ابتدا پياز را ريز خرد کرده همراه با گوشت و چاشنی(نمک و فلفل)، سرخ کنيد. لوبيا قرمز را از قبل در 2 ليوان آب خيسانده و بگذاريد تا کمي بجوشد، سپس آب آن را خالي کنيد. سبزي خرد شده را در ظرفی در حدی که آبش کشيده شده با روغن تفت دهید به طوری که سياه نشود. لوبيا قرمز، ليمو عمانی سوراخ شده (براي اينکه مزه ليمو عمانی از آن خارج شود)، گوشت، پياز، فلفل و زردچوبه را در دیگ ریخته و دو قاشق روغن طلایی به آنها اضافه میکنیم، سپس بار گذاشته تا همه مواد با هم به مدت 45 دقیقه بپزند. وقتی که گوشت نيم پز شد، نمک آن را اندازه کرده و در صورت تمایل 1 قاشق رب به آن اضافه کرده و بگذاريد تا خورش جا بيفتد.

نکات ريز در مورد قورمه سبزی:
ـ بهتر است سبزی خورش قورمه سبزی خيلي ريز خرد شود چون به اين ترتيب خورش بهتر جا میافتد. حتی‌الامکان برای پخت قورمه سبزی از سبزی تازه استفاده کنيد. چرا که خورش قورمه سبزی خوشمزه تر و خوش رنگ تر می‌شود و صد البته ويتامين های موجود در سبزی بهتر حفظ می‌شود.
ـ سرخ کردن زياد سبزی قورمه‌سبزی باعث می‌شود رنگ آن تيره شده و خاصيت خود را از دست بدهد و غذا سنگين شود که معده را اذيت می‌کند. نکته ديگر آنکه اگر سبزی موقع خرد کردن آب انداخت آب آن را دور نريخته و به خورش اضافه کنيد.
ـ گوشت قورمه سبزی نبايد خیلی ريز باشد و اندازه آن باید درشت باشد و می‌تواند با استخوان باشد تا مزه قلم را به آن اضافه کند. بهتر است از راسته گوسفندی استفاده شود.
ـ برای لوبيای قورمه سبزی، بهتر است از لوبيای قرمز استفاده شود، اما در بعضی از شهرها از انواع دیگر لوبیا نیز استفاده می‌شود.

طبیعت سبز میهن

طبیعت سبز پارس کهن

طبیعت سبز پارس کهن، میزبان سلامتی شماست و همواره تلاش می‌کند بهترین‌هارا برای شما به ارمغان بیاورد، پس میهمان طبیعت باشید و درکنار ما زندگیتان را سبز بسازید.

47190000

آپارات طبیعت   تلگرام طبیعت   اینستاگرام طبیعت   لینکدین طبیعت