کتلت تن ماهی

 مواد اولیه برای تهیه کتلت تن ماهی: تون ماهی طبیعت یک قوطی / روغن سرخ کردنی زیروترانس طبیعت به میزان لازم / سیب زمینی آب پز 3 عدد بزرگ / تخم مرغ 2 عدد / پیازچه خرد شده 2/1 پیمانه / سیر رنده شده یک حبه / جعفری وگشنیز تازه خرد شده 2/1 پیمانه / فلفل دلمه ای ریز شده 2/1 عدد / آرد سوخاری به میزان لازم / ادویه و زردچوبه به میزان لازم / نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه :
-  ابتدا سیب زمینی را بشویید و با مقداری آب و نمك بپزید. پس از اینکه پخت، بگذارید سرد شود و سپس آن را پوست بکنید و درظرفی رنده یا له كنید (نباید به صورت پوره نرم شود).
-  روغن تن ماهی را كاملاً بگیرید و گوشت آن را باچنگال له كنید. سپس به سیب زمینی اضافه كنید.
-  همه سبزیجات شامل پیازچه خردشده (هم قسمت سفید و هم قسمت های سبز آن)، جعفری و گشنیز خرد شده و فلفل دلمه ای نگینی خرد شده را به مخلوط سیب زمینی و تن ماهی  طبیعت بیفزایید.
-  یك عدد تخم مرغ كامل و یك عدد زرده را همراه سیر له شده، نمك و فلفل و ادویه به مخلوط اضافه کنید و با چنگال مخلوط را هم بزنید تا خمیر یكدستی درست شود.
-  از مخلوط به اندازه یك نارنگی بردارید و به شكل كتلت درآورید. دو طرف آن را در آرد یا پودر سوخاری کاملاً بغلتانید تا یکدست شود.
-  سپس روغن سرخ کردنی خود را در تابه ای بریزد تا کاملاً داخل شود؛ حالا به آرامی کتلت ها را داخل تابه گذاشته تا سرخ شوند و به رنگ طلایی در بیایند.
-  در انتها با سس دست کچاپ یا انواع دیگر سس ها و چند پر جعفری و لیمو تازه کتلت ها را سرو کنید.

طبیعت سبز میهن
طبیعت سبز میهن
طبیعت سبز میهن، میزبان سلامتی شماست و همواره تلاش می‌کند بهترین‌هارا برای شما به ارمغان بیاورد، پس میهمان طبیعت باشید و درکنار ما زندگیتان را سبز بسازید.
47190000

آپارات طبیعت   تلگرام طبیعت   اینستاگرام طبیعت   لینکدین طبیعت